Trys dalykai, į kuriuos atkreipti dėmesį perkant akumuliatorių

Artėjant šaltajam metų sezonui vairuotojus sunerimti priverčia ne tik padangų keitimas. Labiau paspaudus šaltukui daugelis susiduria su apšalusiais langais, ar užšalusiu langų valymo skysčiu. Akumuliatoriai automobiliams taip pat tampa vienais iš perkamiausių mašinų detalių. Atsakymas paprastas, temperatūrai nukritus žemiau dešimt laipsnių prireikia ne tik įsikrapštyti į mašiną per užšalusias dureles, bet prašyti draugo pagalbos, kad užtraukų neužsikuriantį automobilį. Renkantis akumuliatorių vertėtų atkreipti dėmesį į šiuos tris dalykus.

  1. Startinė srovė

Ji matuoja, kiek energijos reikia, kad užsivestų variklis. Dyzeliniams varikliams užkurti reikia didesnės startinės srovės, negu benzininiams varikliams. Ieškant naujo akumuliatoriaus reikia žinoti, kad startinės srovės dydis sutaptų tiek su automobilio gamintojo nurodytu dydžiu, tiek su akumuliatoriaus. Skirtingos šalys turi įvairius rodmenis, kurie priklauso, nuo šalies temperatūros, pavyzdžiui kur nors šiaurės Europoje, ar šiaurės Amerikoje akumuliatoriai automobiliams turės skirtingus reikalavimus, negu pietuose.

  1. Rezervinis talpumas

Parodo srovės stiprumą esant stabiliai temperatūrai. Reikia prisiminti, kad jeigu mašinoje yra daug elektroninių prietaisų, akumuliatoriaus talpumas turėtų būti daug didesnis. Čia muzikos mylėtojai prašauna galvodami, kad įsigijus didelės talpos akumuliatorių atlaikys visa aparatūra ir nekils problemų užvedant mašiną. Tačiau reikia laikytis automobilio gamintojo nurodymų, nes įsigijus per didelės talpos – šis niekada nebus pilnai įkrautas, greitai išsikraus ir gali atlaikyti tik vienerius metus, kai paprastai gyvuoja apie tris, penkis.

  1. Pačio akumuliatoriaus dydis

Kaip ir renkantis naujus ratus reikia žinoti savo automobilio ratų specifiką, kad nusipirkti ne per aukštus ir ne per plačius. Taip pat dydžio žinojimas svarbu ieškant, kokie akumuliatoriai automobiliams gali tiktų jūsiškiui. Rinktis reikėtų pagal automobilio gamintojo nustatytas normas.

Siekiant užtikrinti, kad ankstų rytą neteks grumtis su automobilio akumuliatoriumi, svarbu išsirinkti patį optimaliausią, arba laikas nuo laiko patikrinti jau turimą. Be tinkamo, ar gerai veikiančio akumuliatoriaus mašina nepajudės iš vietos, todėl išsirinkimas yra labai svarbus momentas. Kad neprašauti visada rekomenduojam pasikonsultuoti su specialistais, išklausyti jų nuomonę ir vengti pirkti padėvėtus akumuliatorius, kurių efektyvumas ir kokybiškumas jau negali būti užtikrintas.