Svetainės baldai – namų atspindys

Ne paslaptis, jog visi stengiamės susikurti tokius namus, kuriuose mums būtų gera ir jauku. Būdami vieni namuose tikriausiai didžiąją dalį laiko praleidžiame miegamajame bei virtuvėje, o kitus kambarius stengiamės išlaikyti labiau prižiūrėtus ir dailesnius. Svetainė – tai kambarys, kuriame susirenkame su šeima, atvykusiais draugais bei giminėmis. Kadangi šiame kambaryje svečiai praleidžia didžiąją dalį laiko apsilankymo metu, pagal svetainės baldus jie susidaro mūsų namų įvaizdį.

Susidarykite kambario viziją

Prieš pradedant svarstyti kokie baldai tiktų svetainėje, ar bet kuriame kitame kambaryje, svarbu apsvarstyti kas jame tiktų. Renkantis interjero detales būtina atkreipti dėmesį į tai, kiek kambaryje yra vietos. Pasirinkti baldai neturėtų užstoti praėjimų, todėl įvertinkite – ar kambarys yra pakankamo dydžio didelei sofai ar spintai turėti. Svetainės baldai neturėtų būti nei per maži, nei per dideli, todėl labai svarbu prieš perkant baldus susidaryti kambario viziją ir įsivaizduoti kaip viskas atrodys.

Tikslingai pasirinkite baldus

Susidarę kambario viziją ir įsivaizdavę, kaip norėtumėte, jog svetainė atrodytų, svarbu apsvarstyti dar kelis aspektus. Įvertinkite tai, kiek žmonių dažniausiai bus tame kambaryje ir kiek daugiausiai ten galite sutalpinti. Turint erdvų svetainės kambarį galima pasirūpinti tokiais baldai kaip didelė sofa, pufai ir foteliai. Tai padės užpildyti kambarį ir sukurs jaukią atmosferą, kur visi galėsite susėsti bei leisti laiką kartu.

Esant mažam svetainės kambariui rekomenduojama neapkrauti jo daugybe baldų, o pasirinkti tik svarbiausius. Galbūt užteks turėti tik vieną kampinę sofą. Mažiems kambariams ypatingai rekomenduojama turėti funkcionalių baldų, kurie prireikus gali išsikleisti ir tapti puikia vieta prisėsti ar net miegoti. Tokie svetainės baldai kaip sofa-spinta, išskleidžiami stalai ir kiti funkcionalūs baldai itin tinka minimalistinio pobūdžio kambariams.

Išryškinkite gražiausias kambario spalvas

Pasirinkus visus norimus baldus svarbu atsižvelgti ir į jų suderinamumą su likusiu kambario interjeru. Svetainėje dažniausiai yra vienas pagrindinis objektas, į kurį dažniausiai nukreipiamas žvilgsnis, todėl stenkitės viską derinti prie jo. Tai gali būti židinys, didelė spinta ar kita interjero detalė. Baldus išdėstykite taip, kad jie kuo labiau išryškintų pagrindinio objekto grožį, arba bent jau jam nekenktų.

Svetainės baldai yra itin svarbios namų interjero detalės, todėl skirkite laiko ir gerai apgalvokite jų pasirinkimą ir tinkamumą. Protingai išdėliojus ir pasirinkus baldus, pasirinkus tinkamas spalvas ir medžiagas sukursite nuostabų namų įvaizdį, kuriuo galėsite grožėtis tiek Jūs, tiek apsilankę svečiai.