Roletų tipai. Kada kokius rinktis?

 

Įsirengdami namus turime priimti įvairius sprendimus, kurie nulemia mūsų namų vaizdą, patogumą ir funkcionalumą. Langų uždengimas yra vienas iš svarbiausių dalykų, kurį turime nuspręsti. Gaminių, su kuriais galima dengti langus, pasirinkimas išties didelis. Tai užuolaidos, roletai, žaliuzės, romanetės ir kt. Aptarsime būtent dažnai pasirenkamus roletus, kokie jie būna, kuo jie naudingi ir kada reikėtų juos pasirinkti.

 

Roletų tipai – visų poreikiams

 

Šių langų dangalų tipų yra įvairių, todėl tinkamus roletus išsirinks net ir išrankiausieji. Juos galima rinktis ne tik pagal patogumą, tačiau ir dizainą.

 

  • Plastikiniams langams. Tai populiariausias roletų tipas. Jie neužima daug vietos, patogiai susisuka ant vamzdžio, todėl atrodo labai tvarkingai.
  • Stoglangiams. Puikiai tinka norint uždengti pasvirusius langus. Su užuolaidomis tai padaryti itin sunku – jos nusvyra ir lango neuždengia. Stoglangių roletai laikosi prie lango, todėl tai puikus pasirinkimas.
  • Klasikiniai. Tai įprasti, tačiau puikiai uždengiantys saulės spindulius arba apsaugantys nuo įkyrių praeivių žvilgsnių. Jais galima uždengti kelis langus iš karto.
  • Dvigubi. Šie rekomenduojami tiems, kurie nori turėti galimybę reguliuoti dienos šviesą kambaryje. Jie sudaryti iš dviejų skirtingų audinių juostų – permatomos ir nepermatomos. Jeigu norite dienos metu visiškai užtemdyti kambarį, tai padarysite su šiais roletais.
  • Fotoroletai. Ant šių roletų galima uždėti norimą vaizdą. Norintiems išskirtinio dizaino, šie gaminiai taps puikiais namų akcentais.

 

Roletus galima rinktis ir pagal kambario tipą. Pavyzdžiui, virtuvėje, vonioje pasirenkami paprastesni, patogesni, pilnai vaizdą uždengiantys, o svetainėje – gražaus dizaino ir interjerui išskirtinio vaizdo priduodantys roletai.

 

Į ką dar atkreipti dėmesį?

 

Rinkdamiesi roletus atkreipkite dėmesį ne tik į jų tipą. Labai svarbu atsižvelgti ir į kitus aspektus. Pirmiausia apžiūrėkite patį audinį. Pažiūrėkite, kad jis būtų geros kokybės, neplyštų ir nelūžinėtų. Taip pat, gali skirtis jų permatomumas, tai pasirinkite jums tinkamą.

 

Pasidomėkite, kaip kiekvieno tipo gaminiai montuojami. Dažnai namus įsirengiantys žmonės išsirenka roletus, tačiau vėliau paaiškėja, kad jie netinkamai primontuojami, todėl turi rinktis kitus. Prieš priimdami sprendimus, patarimų paklauskite specialistų. Atkreipkite dėmesį ir į roletų valdymo mechanizmą, pasižiūrėkite, ar jis bus jums patogus, ar bus galima prie jo prieiti ir t.t.

 

Prieš pradėdami rinktis roletus nepamirškite išsimatuoti langų. Kitaip negalėsite tiksliai nuspręsti, kokie roletai jums tiktų labiausiai, o specialistai taip pat jums patarti nieko negalės.