Kraustomės iš buto į nuosavą namą. Kas svarbiausia?

Dauguma norime įsikelti į nuosavą būstą, kuriame galėtume ramiai pailsėti po visų dienos darbų. Jeigu gyvename bute, dažnai grįžę girdime kaimynų televizorius, augintinius ar net galime matyti, ką veikia gretimame daugiabučiame name gyvenantys kaimynai, kurių langų nedengia užuolaidos. Persikėlus gyventi į nuosavą namą apie kaimynus už sienos galvoti nebereikia, tad kuo pasirūpinti pirmiausia?

 

Didesnis privatumas – didesnis saugumas

 

Persikėlus gyventi į nuosavą namą atsiranda ir šiokių tokių minusų. Nuosavas namas reiškia, kad tame pačiame name negyvena kiti žmonės ir net gali reikšti, kad šalia kaimynų nedaug arba jų išvis nėra. Dėl šios priežasties į nuosavus namus dažnai taikosi vagys, todėl reikia kaip įmanoma labiau nuo jų apsisaugoti.

 

  • Įsitikinkite, kad visos durys turi gerus užraktus ir išvykdami niekada nepaliekate savo namų durų atrakintų. Kartais į duris gali pasibelsti svetimi žmonės, o radę atrakintas duris gali įeiti ir susigundyti kažką paimti.
  • Pridenkite visus savo langus. Užuolaidos ne tik prideda grožio jūsų namams, tačiau ir padidina saugumą. Galėsite ramiai vakaroti namuose, negalvodami apie tai, kad jus kažkas stebi. Tai apsaugos ne tik nuo galimų įkyrių kaimynų, tačiau ir plėšikų.
  • Įsirenkite signalizaciją ir išvykę būtinai ją įjunkite. Jeigu vagys norės įsilaužti į jūsų duris, gera durų spyna gali neapsaugoti jūsų namų.
  • Užsitverkite tvorą. Jūsų namai bus saugesni, jeigu jūsų teritoriją juos tvora. Tai neleis pašaliniams asmenims vaikštinėti po jūsų kiemą ir žiūrinėti pro langus. O jeigu pastebėsite ką nors savo kieme, žinosite, kad reikia išeiti ir pasidomėti, ar žmogus kažko ieško.

 

Aukščiau paminėti punktai tikrai padės užtikrinti jūsų namų saugumą, o jeigu sugalvojate jų dar daugiau, nedvejokite ir darykite taip, kad gyventumėte saugiai!

 

Nauji namai – nauji rūpesčiai

 

Kai įsikeliame į naują būstą, atsiranda daugybė reikalų. Daiktai turi būti iškrauti, užuolaidos sukabintos, įranga pajungta, o dar laukia įvairūs nebaigti dokumentai, kuriuos reikia pasirašyti. Viską sutvarkyti norisi per vieną dieną, tačiau to padaryti tikrai neįmanoma.

 

Persikraustę į naujus namus iš pradžių galite jaustis lyg svetimuose namuose. Kad taip nebūtų, savo namus įsirenkite kuo jaukesnius, kad grįžus galėtume sau pasakyti, kad pagaliau jūs jau namuose. Jeigu savo naujuosiuose namuose jausitės puikiai, tai ir toliau tvarkytis ir leisti laisvalaikį juose bus malonu.

 

Nors persikelti į naują būstą nėra lengva, tačiau nereikia stengtis visko padaryti kuo greičiau. Iš pradžių padarykite tai, kas svarbiausia, o vėliau kas liko sutvarkysite po truputį.