Kokiais privalumais pasižymi šilumos siurbliai?

Šilumos siurblys yra viena moderniausių technologijų, kuria galima šildytis namų orą bei vandenį itin mažais kaštais. Šie modernūs prietaisai panaudoja lauke esančią oro ar vandens energiją bei šilumą panaudoja ją namų šildymui. Populiariausi šių siurblių modeliai: oras – oras arba oras – vanduo. Šie siurbliai – tai ekologiškas ir aplinką tausojantis šildymo pasirinkimas, kuris naudoja atsinaujinančius energijos išteklius.

Kaip veikia šie siurbliai?

Šie specialūs šildymo prietaisai palaiko temperatūros balansą. Oras – oras šilumos siurblys veikia pakankamai paprastu principu: absorbuoja šilumą iš lauke esančio oro ir perduoda ją į patalpas per įrengtus ventiliatorius.

Oras – vanduo šilumos siurblys veikia absorbuodamas šilumą iš lauke esančio oro ir perduoda ją į patalpas per įrengtus šildymo prietaisus, tokius kaip radiatorius ar grindinis šildymas ir taip pat gali paruošti namuose karštą vandenį įvairioms reikmėms.

Šilumos siurbliai, remiantis statistiniais duomenimis, yra viena pigiausių šildymo priemonių, tačiau prieš pasirenkant bet kurį iš šių siurblių reiktų gerai įvertinti galimybes bei aplinkui esančius vandens šaltinius, iš kurių bus renkama energija.

Kokie šių siurblių privalumai?

Naudojant šilumos siurblį pasirenkate labai gerą alternatyvą elektriniam, dujiniam šildymui. Dėl savo privalumu oras – oras bei oras – vanduo namų šildymo sistemos tampa viena populiariausių priemonių šildymui užtikrinti.

Oras – oras šilumos siurblys pasižymi greitu atsipirkimu ir produktyviausiai dirba tuomet, kuomet lauke ir viduje temperatūrų skirtumas nėra per daug didelis. Jų valdymo sistema yra pakankamai nesunki, todėl lengvai galima nusistatyti reikiamą temperatūrą pasirinktam laikotarpiui. Pasirinkę šį šilumos siurblį galite valdyti jo oro putimo kryptį bei sumažinti sistemos skleidžiamą garsą.

Oras – vanduo šilumos siurblys pasižymi iš dalies panašiomis savybėmis. Tačiau yra ir skirtingų. Vienas didžiausių skirtumų, jog oras oras – vanduo šilumos siurbliai efektyviai veikia net prie didelių temperatūros skirtumų, tačiau jų įrengimas namuose yra šiek tiek sudėtingesnis. Šie prietaisai pasižymi ilgaamžiškumu, kadangi tarnauja net iki 20 metų.

Šių modernių prietaisų įrengimas namuose yra gera idėja, tačiau prieš tai padarant vertėtų pasikonsultuoti su specialistu, kuris nurodytu geriausią šilumos siurblio pasirinkimą.