Ko nedaryti įrenginėjant svetainės interjerą?

Stilingas svetainės interjeras – tai originalūs baldai, dekoratyvūs apdailos sprendimai, komfortas ir kelių tipų apšvietimas skirtingiems poreikiams. Ekspertai sutinka, jog svetainė – tai namų veidas. Įrengdami namus skirkite išskirtinį dėmesį šios erdvės baldams ir dizaino sprendimams. Norint išvengti klaidų įgyvendinant svetainės interjerą svarbu atsižvelgti į dažnai daromas klaidas ir jų nekartoti.

Klaidos įrengiant svetainę

Kurdami šį kambarį nepaverskite jo sandėliu, apkrovus jį nereikalingais daiktais ar sudėjus juos ten, kur jie netinka, svetainė gali prarasti savo stilingumą ir lakoniškumą. Vadovaukitės „Smart Baldai“ konsultantų patarimais, kurie padės įrengti stilingą kambarį:

  • Panašūs elementai. Tai yra viena iš tipiškų klaidų, kada daiktai esantys svetainėje pradeda užimti vienas kito erdvę. Standartinė klaida – panašių elementų išsidėstymas šalia arba vienas už kito. Tai gali būti pasekmė to, jog kambarys yra nedidelis, o svetainės interjeras per prievartą pildomas jame netelpančiais ar nereikalingais daiktais. Pavyzdžiui – jei televizorių padėsite virš židinio, negalėsite pilnai mėgautis nei vienu, nei kitu. Žiūrint į vieną ar į kitą blaškysitės ir tai galų gale pradės erzinti.
  • Daiktai lentynose. Lentynose ekspozicijai galima sudėti daug įvairių daiktų, kurie papuoštų svetainę. Tai gali būti fotografijos, vazos, kolekcionuojami daiktai ar kitos smulkmenos. Svarbu prisiminti, kad kaip ir su panašiais elementais, smulkesni negali savo gausa užgožti už jų esančių daiktų. Pavyzdžiui, šalia televizoriaus neprikraukite nuotraukų ar kitų smulkių dekoratyvinių dalykų, kurie galėtų blaškyti Jūsų dėmesį.
  • Jie turi būti išdėstyti kambaryje pagal banalią logiką atsižvelgiant į tam tikrus vizualinius centrus. Paprastas pavyzdys – sofa prieš televizorių, ar krėslas šalia židinio. Baldus derinkite taip, kad svetainės interjeras būtų patogus, nebūtų sunku praeiti į reikiamas vietas ir kad visi daiktai galėtų atlikti savo funkcijas.

Pasirūpinkite apšvietimu

Jeigu kambaryje yra natūraliai tamsu, lauko šviesą užstoja medžiai ar kiti pastatai, pasirūpinkite, jog viduje vis tiek nebūtų tamsu. Apšvietimas svetainėje turėtų būti jaukus ir atpalaiduojantis, tad be standartinių šviestuvų, vertėtų pasirūpinti dar keliais staliniais ar sieniniais šviestuvais – jie leis sukurti malonią atmosferą, kurioje kiekvienam tikrai norėsis šiek tiek užsisėdėti. Žinoma, nepamirškite visų šių detalių suderinti tarpusavyje. Visai nesvarbu, ar daugiau dėmesio skirsite klasikiniams sprendimams, ar vis tik nuspręsite išbandyti ką nors originalaus, Jūsų svetainės interjeras atrodys jaukiai tik tuomet, kai visas interjeras bus kruopščiai apgalvotas ir harmoningas.