Degalų tiekimo sistema – dyzelinių variklių Achilo kulnas

Klausimas, ar dyzelinis, ar benzininis variklis yra geriau, taps toks pat amžinas, kaip ir klausimas, kas atsirado pirmiau – višta ar kiaušinis. Variklių klausimu, deja, vienos tiesos nėra ir pasirinkimas priklauso nuo daugelio objektyvių priežasčių: kiek ketinama važinėti, ar reikalingas didesnis sukimo momentas ir pan. Apie dyzelinių variklių efektyvumą ir ilgaamžiškumą girdėjo bene kiekvienas, kuris ieško automobilio. Tiesos tame daug, tačiau neprižiūrimi jie gali nedžiuginti nei savo veikimu, nei išlaidomis remontui.

Dažniausios dyzelinių variklių problemos

Anot Salvis.lt specialistų, purkštukų remontas – turbūt dažniausiai suteikiama remonto paslauga transporto priemonėms su dyzeliniais varikliais. Be jų, neretai pasitaiko kuro siurblių, oro ir degalų filtrų problemos. Tad kalbant bendrai, degalų tiekimo sistema kelia daugiausiai rūpesčių, o jų pašalinimas neretai kainuoja išties nemažai. Blogas jos komponentų veikimas gali ilgainiui atsiliepti viso variklio darbui, todėl geriau tam užbėgti už akių.

Pagrindinės gedimų priežastys

Žinoma, konkrečiais atvejais gedimų atsiradimo šaltiniai ne visuomet sutampa, tačiau egzistuoja keli universalūs veiksniai, kurie daro neigiamą įtaką degalų tiekimo sistemai. Juos trumpai aptarsime.

  • Nekokybiškas kuras. Dažnai yra pilamas neaiškios kilmės ir nežinomų pardavėjų kuras, kuris savo sudėtyje turi kenksmingų priemaišų. Salvis.lt praktika byloja, kad užsikimšusių ar sugedusių purkštukų remontas – blogo kuro pasekmė.
  • Ne laiku keičiami tepalai ir filtrai. Kuro ir oro filtrus būtina keisti reguliariai. Ypatingą dėmesį jiems reikia skirti, jeigu važinėjama daug, sudėtingomis oro sąlygomis, taip pat vietovėse, kur gausu dulkių ar purvo. Laiku nepakeitus variklio alyvos, kyla grėsmė pakenkti variklio komponentams.
  • Ignoruojami smulkūs variklio sutrikimai. Pastebėjus suprastėjusį variklio darbą, didesnes kuro sąnaudas ar kitas bėdas, vertėtų kreiptis į servisą konsultacijai, o ne laukti, kol problema taps dar didesnė. Rastas sutrikimas bus pašalintas ir nespės sukelti destruktyvaus poveikio.`

Jeigu reikalinga detali patikra, norite gauti naudingų patarimų ar sužinoti, kiek kainuos purkštukų remontas Jūsų transporto priemonei, apsilankę Salvis.lt rasite serviso kontaktus ir adresą. Čia dirbantys profesionalai padės visais rūpimais klausimais.